Wyślij sms o tresci WNIOSEK na nr 7257 (2,46zł za sms)  zadzwoń 70 840 80 45 – 24/7 Zadzwoń

Co zrobić z choinką po Świętach?

Tel: 70 840 80 45

Wyślij sms o Treści WNIOSEK na nr 7257

Błyskawiczna pożyczka online. Pożyczka na sms dostępna w 15 minut oraz pozyczka online złożona przez formularz. 

Co zrobić z choinką po Świętach?

Tuż przed świętami Bożego Narodzenia choinki są przystrajane w piękne bombki, kolorowe łańcuchy i światełka. Następuje jednak taki moment, w którym należy usunąć tę ozdobę ze swojego mieszkania. Czy żywą choinkę zawsze trzeba wyrzucić? Sprawdź, jak można ją wykorzystać i dać jej drugie życie.

Sztuczne choinki mogą być piękną świąteczną dekoracją przez wiele lat. Większość z nas woli jednak kupić żywe drzewko. Jak wykorzystać je po świętach? Wypróbuj kilka pomysłów.

  1. Zasadź choinkę w ogrodzie lub na balkonie

Żywą choinkę ze zdrowymi korzeniami dobrze zasadzić w ogrodzie lub na balkonie. Nie martw się, jeśli zgubiła większość swoich igieł. Dobrze zasadzone i odpowiednio pielęgnowane drzewko z pewnością odżyje i będzie cieszyło twoje oczy przez wiele lat.

Choinkę możesz zasadzić bezpośrednio w ziemi w ogrodzie lub w donicy na balkonie. Jeśli planujesz posadzenie drzewka na balkonie, pamiętaj, aby wybrana przez ciebie donica miała odpowiednią głębokość. Zadbaj o to, by świąteczne drzewko rozwijało swoje korzenie. Nie musisz też pamiętać o regularnym podlewaniu. Rośliny iglaste nie potrzebują częstego nawodnienia.

  1. Oddaj na zbiórkę choinek

W wielu miastach po nowym roku są organizowane zbiórki żywych drzewek iglastych. Jeśli nie możesz wykorzystać swojej choinki w domu, przywieź ją w wyznaczone przez urzędników miejsce.

Władze miast zbierają niepotrzebne drzewka nie tylko po to, aby ludzie nie wyrzucali ich do śmieci, lecz także z dużo bardziej ekologicznych powodów. Zostają przetworzone na biomasę i energię, z której może skorzystać każdy mieszkaniec.

  1. Oddaj choinkę do zoo

Ciekawe rozwiązanie to zawiezienie niepotrzebnego drzewa świątecznego do miejskiego zoo. Pracownicy z pewnością chętnie przyjmą naturalną paszę dla wielu zwierząt.

Pamiętaj, że zanim przetransportujesz niepotrzebną choinkę do zoo, skontaktuj się najpierw z osobą decyzyjną – będziecie mogli wspólnie ustalić termin i godzinę dostarczenia drzewka.

  1. Przetwórz choinkę na kompost

Jeśli masz swój ogród, z pewnością wiesz, jak ważne jest naturalne nawożenie roślin i warzyw. Choinkę, która nie nadaje się już do ponownego zasadzenia, możesz pociąć i włożyć do kompostownika.

Kompost z choinek przyda się podczas nawożenia roślin kwasolubnych np.:

  • rododendronów,
  • azalii,
  • wrzosów.
Facebook
LinkedIn
Twitter
LinkedIn

1 komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *