Wyślij sms o tresci WNIOSEK na nr 7257 (2,46zł za sms)  zadzwoń 70 840 80 45 – 24/7 Zadzwoń

Jak zażegnać wszelkie spory przed Świętami?

Tel: 70 840 80 45

Wyślij sms o Treści WNIOSEK na nr 7257

Błyskawiczna pożyczka online. Pożyczka na sms dostępna w 15 minut oraz pozyczka online złożona przez formularz. 

Jak zażegnać wszelkie spory przed Świętami?

Okres przedświąteczny to czas, kiedy warto pomyśleć o osobach, z którymi nie potrafimy się porozumieć z różnych powodów. Często przyczyną kłótni są błahe sprawy – może warto wyciągnąć rękę na zgodę, aby zażegnać wszelkie spory przed świętami Bożego Narodzenia?

Wielotygodniowa cisza i brak kontaktu ze strony drugiej osoby sprawiają, że zaczynamy się zastanawiać, czy taka sytuacja jest dla nas komfortowa. Mimo poczucia, że kogoś nam brakuje, nie chcemy podjąć próby naprawy relacji. Pamiętaj, że urażona duma czasami bywa zgubna. Zwłaszcza w przypadku kłótni, które wyniknęły z drobnym sporów. Czasami warto zrobić pierwszy krok – szczególnie w okresie przedświątecznym, aby do wigilijnego stołu zasiąść w zgodzie.

Jak wykonać pierwszy krok?

Nikt z nas nie lubi przepraszać, ale jeśli czujemy, że przyczyną kłótni był nasz upór, warto się zastanowić nad sytuacją. Czasami trudniej przyznać się przed sobą do popełnionego błędu niż wyznać skruchę przed drugą osobą. Jeśli już czujemy, że jesteśmy gotowi na rozmowę, należy jak najszybciej podjąć próbę kontaktu.

Na początek warto spróbować porozumieć się telefonicznie. Nie trzeba się zrażać, jeśli druga osoba nie odbiera. Ty też nie o każdej porze dnia możesz rozmawiać przez telefon. Jeśli jednak nie doczekałaś się kontaktu – wyślij wiadomość. Nie chodzi jednak o przeprosiny w formie wiadomości tekstowej, ale zapewnienie o dobrych zamiarach i chęci wytłumaczenia np. „Cześć, chcę z Tobą porozmawiać. Proszę oddzwoń lub odbierz.”

Najlepsza jest rozmowa w cztery oczy

Jeżeli udało się wam skontaktować, nie próbuj się tłumaczyć i przepraszać telefonicznie. Lepiej zaproponuj spotkanie na neutralnym gruncie np. w kawiarni lub restauracji. W otoczeniu obcych osób oboje będziecie się czuć bezpiecznie, ale żadna ze stron – zbyt pewnie. Pamiętaj, że w miejscach publicznych o wiele łatwiej zachować spokój.

Wbrew powszechnemu przekonaniu nie musisz kupować kwiatów czy czekoladek na przeprosiny. Zaproszenie na kolację lub drinka powinno zostać odebrane jako gest odpowiedni do sytuacji. Kiedy już się spotkacie, nie przeciągaj tego, co nieuniknione, i wypowiedz magiczne słowa. Jeśli masz problem z takimi rozmowami i czujesz, że stres weźmie górę, możesz wcześniej przygotować krótką przemowę. Zadbaj jednak o to, aby nie używać górnolotnych sformułowań, ale szczerze powiedzieć to, co czujesz i myślisz.

Facebook
LinkedIn
Twitter
LinkedIn

1 komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *